Czwartek i dziś

W czwartek wzięłam Dracenę po trzech dniach przerwy. Nie powiem, było doskonale. Zrobiłyśmy na początku małe FG, a potem prowadzenie i przejścia na kole. Przejścia stęp – stoj wychodzą coraz lepiej, odwrotne super, stęp – kłus i kłus – stęp bardzo przyzwoicie. 
Zrobiłyśmy wszystkie 7 gier. Jeż, prowadzenie, yoyo, okrążanie – tu były powtórki, bo mała stwierdziła, że przetestuje mnie i sprawdzi co zrobię, jak zatrzyma się za mną, ale po poprawieniu na wyższej energii już nie próbowała. Przeciskanie i chody boczne, coraz lepiej. Byłam bardzo zadowolona :)
A dzisiaj przyjechała Kaś do mnie, skorygować problematycznego jeża na zadzie i prowadzenie na przodzie. Pokazałyśmy co umiemy, co wychodzi najlepiej. Z jeżem jest tak, że mamy po prostu go ćwiczyć, bo mała nie ma równowagi. Przesunęłam trochę miejsce prośby i lekkie zgięcie głowy jej pomogło, jednak to teraz kwestia wyćwiczenia równowagi. Mała jest krzywa i niestabilna, więc nic innego nie pozostaje. W prowadzeniu zaś, oczywiście zmniejszenie energii. Ale powiem, że ostatni FG na nosie dużo dało, bo od razu opuszczała łepek, i już nie uciekała aż tak bardzo. 
Kaś poprosiła, żebyśmy zrobiły FG w ruchu. Oczywiście Dracena tego nie znała, bo nie wpadłam na taką zabawę, więc się denerwowała i nie rozluźniała. Dlatego to stało się naszą pracą domową, żeby przyjęła taką zabawę w rozluźnieniu. 
Pokazałyśmy chody boczne, które wyszły ‚jakoś’. Te też mamy ćwiczyć, żeby była równowaga i nauczenie wygięcia, co w przyszłości pomoże nam chodzić dobrze wygiętym na kole. Do tego będziemy dążyć. 
Poza tym chyba wszystko ok, do przodu :)
Szkoda tylko, że nie ma mnie kto uwiecznić z nią, żeby w przyszłości sobie porównać efekty…
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>