Chwila przyjemności…

W niedzielę postanowiłam wsiąść na Brokata z samego rana. Przed upałem, przed robalami i przed konio-żernymi traktorami.
Na początek poprzestawiałam trochę konia przed stajniami. A co, niech sobie nie myśli. Trzeba było podciągnąć popręg. Wsiadłam, pojechałam na łąkę obok padoku z Draceną. Pokręciłam się między choinkami, które o dziwo przestały być straszne. Mało tego – ptaszki wylatujące z trawy tuż przed kopytami Brokata, były totalnie olewane przez mojego konia. Wyjechaliśmy sobie na wyimaginowaną ujeżdżalnię na piaskach. Wyjeżdżanie niewidzialnych narożników w stępie było całkiem do zrobinia, problem pojawił się przy kłusie. Tak samo ‚ściany’ – ciężko było nam utrzymać linię prostą. Ćwiczyliśmy sobie przez kilka minut opanowanie powyższego. Potem chwila stępa ze zmianami kierunków, kilka kroków chodów bocznych. Potem ćwiczyliśmy w połowie ścian zatrzymania z kłusa i przejścia ze stój do kłusa. Nie było to idealne, ale dobre - jak na nasze zaległości i braki.
Zagalopowałam także na obie nogi, po dwa razy po dwa duże koła. Tak po prostu, bez wymagań, dla chwili przyjemności… Ale wiem, że w galopie jesteśmy malutcy, zaczynając od samego zagalopowania, sterowności, na przejściach w dół kończąc (chociaż przejścia – nawet do stępa - są najbardziej wyćwiczone). Myślę, że na początek pójdą pod młotek zagalopowania.
Chciałabym nas wyćwiczyć do brązowej odznaki, potem srebrnej i innych elementów ujeżdżenia i prostych programów. Byłoby miło coś umieć ;)
Na końcowy stęp wybraliśmy się polną drogą w stronę strumyczka. Gdy już prawie byliśmy u celu, słychać było nadjeżdżający traktor. Grzecznie zrobiliśmy w tył zwrot i wolnym stępem oddalaliśmy się od zagrożenia. Brokat co chwilę chwytał trawę, nie zważając na wyjeżdżający zza krzaków, pokazany przeze mnie traktor…
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>